Betlémské světlo

Vážení přátelé, po roce se opět brněnští skauti vydají do Vídně převzít od rakouských skautů Betlémské světlo pro Českou republiku.
Betlémské světlo doputuje i do našeho města, kde si na náměstí v neděli 23.12.2012 budete moci připálit svou svíci od Novostrašeckých skautů.

Separace odpadu

Péče o životní prostředí jako jedno z hlavních témat skautingu napříč generacemi.
U příležitosti stoleté existence skautingu v Českých zemích uspořádá novostrašecké středisko junáka Mušketýři ve spolupráci s TSNS s.r.o. několikaměsíční soutěž v separaci odpadu. Zůčastnit se může každý, kdo kteroukoliv sobotu od 23.6. do 29. 9. (mezi 9-12h) vytytřídí ve sběrném dvoře technických služeb jakýkoliv odpad. Každý účastník, který se do sběru zapojí, obdrží od hlídky ve sběrném dvoře certifikát.
Hlídka je zajištěna členy jednotlivých skautských oddílů. V certifikátu bude uveden druh odpadu, odhadované množství a ekvivalentní částka, která byla vytříděním ušetřena z městské pokladny. Nejlepší třídiči budou po vyhodnocení vyhlášeni a odměněni cenami s ekologickou a skautskou tematikou na slavnostním ekologickém dni 6. 10. 2012 v Pecínově Na Růžku.

Plakát ke stažení    |    Napsali o nás

Junácký Ekologický den 6.10.2012

Junácké středisko Mušketýři pořádá dne 6. října 2012 v Pecínově před hostincem Na Růžku ekologicky laděný den a prezentaci novostrašeckých skautských oddílů. Od 14:00 budou v okolí města připraveny pro děti a jejich rodiče dva okruhy, které prověří jejich ekologické znalosti a dovednosti. Kratší okruh pro nejmenší děti bude vhodný i pro jízdu s kočárky. Na soutěží trať se můžete vydat do 15:30. V průběhu odpoledne budou pro návštěvníky připraveny ukázky ze skautského života včetně promítání fotek, ukázek kronik atd., sebou si doneste chléb a buřta na opékání. Akce pokračuje od 20:00 slavnostním večerem, na kterém budou vyhlášeni vítězové soutěže v separaci odpadu. K tanci a poslechu hraje skupina Jan Fernet & spol.

Plakát ke stažení   |    Napsali o nás    |    Zhodnocení EKOdne