Letní skautský tábor

Nejdůležitější událost v roce pro každého skauta je letní tábor. Již více než dvacet let pořádá junácké středisko Mušketýři pravidelné tábory, během kterých děti i dospělí napříč oddíly společně vyrážejí do někdy blízkých, někdy poněkud vzdálenějších míst naší vlasti, aby zde společně strávili vždy nezapomenutelných čtrnáct dní. Nutno dodat, že bohužel i krátkých čtrnáct dní. Celý tábor totiž uteče jako voda a nakonec nezbývá, než se k bezstarostnému životu v přírodě a daleko od civilizace, k večerním táborákům pod hvězdnou oblohou, nesčetným dobrodružstvím a zážitkům vracet jen ve svých vzpomínkách. Ale konec snění, naší velkou a krásnou jistotou je, že na přelomu července a srpna vyrážíme opět na další letní skautský tábor!

Postupně vám zde budeme přinášet aktuality, novinky, případně odpovědi na často kladené dotazy, které se týkají příprav letního tábora. Věříme, že tak zefektivníme komunikaci mezi vedením tábora, rodiči a samotnými účastníky.

Tábor Oráčov 2017

Účastníci letního skautského tábora, vážení rodiče,
​dovolujeme si Vás informovat o organizačních detailech k LST Oráčov 2017:

Odjezd: v sobotu 29. července 2017 v 10:07 z vlakového nádraží v Novém Strašecí.
POZOR! Sraz účastníků je již v 9:30 hodin.

Návrat: v sobotu 12. srpna 2017 v 13:47 na vlakové nádraží v Novém Strašecí.

Nakládání všech osobních označených zavazadel: Zavazadla je možné přinést již v pátek 28. července mezi 19:00 a 20:00 k „Bobrům“ (tel. 728 964 464); ul. Čsl. armády 703/82; N. Strašecí (tyto věci budou naloženy v sobotu ráno na nákladní automobil).

Zavazadla bude možné naložit na nákladní auto také v sobotu před odjezdem v 9:30 na nádraží.

Doporučeným zavazadlem je starší kufr – nejlépe se vejde do podsadového stanu a je přehledný.

Prosíme, aby děti měly všechny věci zřetelně označené. Do kufru je vhodné přibalit seznam věcí.

Do vlaku si vezměte s sebou:

• pouze malý batoh s vydatnou svačinou a pitím (v táboře bude oběd až kolem 14:00),
  • krojovou košili, kdo má splněný slib, vezměte si již na cestu skautský šátek s turbánkem.

Co odevzdáte při odjezdu:

• podepsané potvrzení o bezinfekčnosti (druhá strana přihlášky na tábor),
  • kartičku pojištěnce (popř. i léky s dávkováním),
  • zdravotní dotazník + zpráva ošetřujícího lékaře.

Nezapomeňte:

• vzít si věci dle doporučeného seznamu na dolní části přihlášky na tábor,
  • vzít si věci osobní hygieny (+ opalovací krémy, ekologický šampon),
  • vzít si sešit nováčkovská zkouška, stezky vlčat, světlušek, cesty skautů a skautek atp.,
  • vzít si sáček (látkový) na špinavé prádlo,
  • označit si ešus, hrnek a příbor,
  • zanechat doma velké nože, cennosti a mobily + další elektroniku.

Návštěvy: V průběhu tábora nebude pořádán návštěvní den.

Nedoporučujeme vybavovat účastníky sladkostmi, energetickými a slazenými nápoji! Strava a pitný režim budou plně zajištěny.

Adresa pro zasílání korespondence na tábor, telefonický kontakt:

LST (letní skautský tábor) Oráčov – Mušketýři NS
Jesenice u Rakovníka
270 33

732 589 982 (Jiří Verner, vedoucí tábora); 731 277 450 (Barbora Břízová, táborová zdravotnice)

​Doplňující informace ve formátu PDF lze také stáhnout zde.