< návrat zpět

2016

Skautské Vánoce střediska Mušketýři 2016

Milé sestry, milí bratři,

blíží se konec roku, Advent a svátky vánoční. Jako každý rok, tak i letos, plánuje naše středisko společné setkání všech novostrašeckých skautů a skautek. V tomto roce se sejdeme k tradiční procházce do přírody v pátek 23. 12. 2016 v 14:00 u klubovny. Vezměte si s sebou vhodné oblečení a krmení pro lesní zvěř. Zpět se vrátíme v 16:30. Akce bude tímto ukončena, ale kdo bude chtít, tak se ještě může zdržet na teplý čaj a ochutnávku vánočního cukroví v klubovně. Pro tyto účely prosím přineste vzorek vlastního cukroví a vánoční dárky, chcete-li někoho obdarovat.

Dále připomínáme, že Betlémské světlo lze získat v pátek 23. 12. od 9 do 11 hodin dopoledne na Komenského náměstí či odpoledne v klubovně.

Nezapomeňte, že pravidelné schůzky oddílů se během vánočních prázdnin nekonají.

Těšíme se na Vás,

za středisko Mušketýři Bandaska a Želvička.

 

Kam pro Betlémské světlo?

Novostrašečtí skauti z junáckého střediska Mušketýři i letos dovezou z pražského Hlavní nádraží jeden z novodobých symbolů Vánoc, Betlémské světlo. Pro plamen, který byl zažehnut v Betlémě a je poté přenášen do celého světa, si můžete zajít od 20. do 23. prosince podle otevíracích hodin do městského muzea v Novém Strašecí nebo v pátek 23. prosince přímo na Komenského náměstí, kde budou skauti a skautky z různých oddílů rozdávat světlo již tradičně u vánočního stromu od 9:00 do 11:00. Pokud nestihnete dopolední akci, zajděte v odpoledních hodinách do skautské klubovny (Tovární 381; N. Strašecí – areál bývalého Hamira). Zde bude plamen Betlémského světla k dostání od 16:00 do 18.00. Nezapomeňte, že ve zhoršených povětrnostních podmínkách může být transport nestabilního plamínku poměrně dobrodružnou záležitostí, a proto nedoporučujeme přenášet světlo v malých čajových svíčkách. Osvědčené jsou svíce větších rozměrů nošené v zavařovacích sklenicích a petrolejové lampy.

 

Podzimní víkendovka skautů a skautek 2016

V pátek 14. října 2016 v 18:00 vyrazíme auty na víkendovou výpravu do Krušných hor.
Sraz
u klubovny v 17:45, přepokládaný návrat je v neděli cca v 17:00 opět ke klubovně.
Ubytování je zajištěno v chatě u vlakové zastávky Nejdek-Sejfy.
Co s sebou: 400,-Kč na ubytování, nákup potravin a dopravu. Spacák, karimatku, vhodné oblečení na třídenní výpravu, bundu, pláštěnku, dvojí pevnou obuv a přezůvky. Vhodný batoh na záda, kartičku zdravotní pojišťovny, pláštěnku, KPZ, šátek, uzlovačku, baterku, láhev na pití, nováčka nebo cesty, věci osobní hygieny + ručník, pyžamo, případně osobní léky.
Na chatě není signál. V případě nutnosti volejte na pevnou linku v chatě +420 705 201 264.
Podmínkou účasti je odevzdání návratového lístku oddílovým vedoucím do soboty 1. října 2016.

Za Junácké středisko,

Jiří Verner (Bandaska) tel. 732 589 982

Přihláška ke stažení zde.

 

Jak jsme byli na letním táboře

Děti i dospělí z junáckého střediska Mušketýři jsou již dávno zvyklí na pravidelné letní tábory. Letošní rok byl oproti jiným přeci jen výjimečný. Padlo totiž dlouho zvažované rozhodnutí. Po dlouhých sedmi letech opustili novostrašečtí skauti a skautky tábořiště Dancaster na domovském Rakovnicku a vydali se na zcela jiné místo. A když už změna, tak pořádná. Svůj tábor jsme rozbili 6. srpna 2016 poblíž města Nová Bystřice v okrese Jindřichův Hradec, v těsné blízkosti hranic s Rakouskou republikou. Od našeho domova nás tak dělily více než dvě stovky kilometrů.

Tábořiště patřící brněnským skautům zvané podlé nedaleké původně německé obce Kebharec se nachází v proslulém přírodním parku Česká Kanada. Mohli jsme se tudíž těšit nejen na přírodní památky, ale i historické pamětihodnosti. Vedle mohutného hradu Landštejn se v oblasti nachází malebné městečko Slavonice, turisticky atraktivní úzkorozchodná trať či objekty lehkého vojenského opevnění z konce třicátých let minulého století. Všechna uvedená místa se stala cílem našich výletů a těšila se nebývalému zájmu mladých junáků. Ovšem na našem programu nebyly pouze turistické aktivity.

Nejdůležitější částí akce bývá celotáborová hra, která spojuje jednotlivé dny promyšleným dějem. V letošním roce jsme tematicky zvolili příběhy z mládí Karla IV. Jak známo, mladý Lucemburk prožíval na svých cestách nesčetná dobrodružství, proto jsme ani při vymýšlení jednotlivých etap nemuseli příliš zapojovat svou fantazii. Český kralevic se společně s dětmi – tedy se svými pážaty – opět utkal s piráty, zúčastnil se rytířského turnaje nebo svedl vítěznou bitvu proti svým nepřátelům, již se ho pokusili otrávit. Zápolení jednotlivých družin mladých táborníků o to, kdo se stane nejlepším rekem, bylo doplněno klasickými „bojovkami“, které se na táborech hrají snad už několik generací. Nezapomněli jsme ani na sportovní hry a „zálesácké“ dovednosti. Všichni táborníci se též podle svého věku a schopností podíleli na chodu tábora, ať už se jednalo o pomoc v kuchyni, mytí nádobí či práci se dřevem. Počasí nám vcelku přálo a až na velice studené noci a rána nás především ve druhém týdnu obdařilo jasnou oblohou a příjemnými teplotami.

Jak už to tak chodí, čtrnáct dní uplynulo jako voda a nastala nejsmutnější část tábora – balení a následné bourání. V sobotu v dopoledních hodinách 20. srpna jsme uspořádali poslední nástup, svěsili vlajky, rozloučili se a vydali k objednanému autobusu, který nás odvezl zpět domů. Chtěl bych na tomto místě poděkovat zejména všem, kteří se podíleli na přípravě tábora či zajišťovali jeho chod. Záměrně nepoužívám slova dospělí či vedoucí, protože ne všem již bylo 18 let a ne všichni vedou dětské oddíly, přesto nikdy neváhají a svou dobrovolnou činností, někteří o dovolených, jiní o prázdninách, dělají z našich skautských táborů vskutku nezapomenutelné akce. O to více si jejich přínosu vážím letos, kdy jsme tábořili v nové lokalitě, prakticky na „zelené louce“, což na všechny kladlo zvýšené nároky. Dětským a dospívajícím účastníkům akce patří dík za téměř vždy férové soupeření, vytvoření kamarádské atmosféry, za nekonvenční hudební přednes známých písní k táborovému ohni a nezdolný entuziasmus, se kterým se tyto pěvecké večery opakovaly.

 

Podzimní víkendovka skautů a skautek 2016

V pátek 14. října 2016 v 18:00 vyrazíme auty na víkendovou výpravu do Krušných hor.
Sraz
u klubovny v 17:45, přepokládaný návrat je v neděli cca v 17:00 opět ke klubovně.
Ubytování je zajištěno v chatě u vlakové zastávky Nejdek-Sejfy.
Co s sebou: 400,-Kč na ubytování, nákup potravin a dopravu. Spacák, karimatku, vhodné oblečení na třídenní výpravu, bundu, pláštěnku, dvojí pevnou obuv a přezůvky. Vhodný batoh na záda, kartičku zdravotní pojišťovny, pláštěnku, KPZ, šátek, uzlovačku, baterku, láhev na pití, nováčka nebo cesty, věci osobní hygieny + ručník, pyžamo, případně osobní léky.
Na chatě není signál. V případě nutnosti volejte na pevnou linku v chatě +420 705 201 264.
Podmínkou účasti je odevzdání návratového lístku oddílovým vedoucím do soboty 1. října 2016.

Za Junácké středisko,

Jiří Verner (Bandaska) tel. 732 589 982

Přihláška ke stažení zde.

 

Podzimní víkendovka světlušek a vlčat 2016

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 pořádáme podzimní víkendovku do Skryjí, do ubytovacího zařízení města Rakovník.
Sraz je v pátek v 17:30 u klubovny v areálu bývalého Hamira. Do Skryjí se vypravíme společně autobusem.
V neděli se vrátíme zpět opět busem kolem 15 hodiny ke klubovně.
Chata města Rakovník je plně vybavena pro 40 účastníků (zařízená kuchyně, přímotopy, lůžkoviny vč. povlečení, sociální zařízení, sprchy, atd.) a je určena pro celoroční provoz.
Co s sebou: 500,-Kč na ubytování, dopravu a nákup potravin. Vhodné oblečení na třídenní výpravu, dvojí pevnou obuv a přezůvky. Vhodný batoh na záda, kartičku zdravotní pojišťovny, pláštěnku, KPZ, baterku, láhev na pití, věci osobní hygieny + ručník, pyžamo, případně osobní léky.
Veškeré moderní vymoženosti a elektroniku nechte doma! Jedete na skautskou akci do přírody! Navíc je tímto vyloučena ztráta nebo poškození těchto přístrojů. Účastník akce si s sebou může výjimečně vzít pouze mobilní telefon, který bude na začátku akce odevzdán a uschován u příslušného vedoucího oddílu. Zde bude k dispozici na vyžádání v opodstatněných případech a na konci víkendovky vrácen.
Nezapomeňte své Nováčkovské zkoušky, stezky nebo cesty. Jídlo bude zajištěno. Nahlaste prosím do neděle 9. října svoji účast příslušným oddílovým vedoucím.

Za Junácké středisko,

Jiří Verner (Bandaska) tel. 732 589 982, Jana Kučerová (Čikita) tel. 724 981 770

Přihláška ke stažení zde.

 

Den Země 2016

Den Země připadá na 22. duben a v České republice si ho oficiálně připomínáme od roku 1990. V Novém Strašecí je toto datum již mnoho let spojeno s jarním úklidem okolí našeho města za účasti mnoha dobrovolníků; jedná se o členy různých spolků a organizací, celé rodiny i jednotlivce. V tomto roce se pravidelná úklidová akce bude konat v sobotu 23. dubna. Sraz je, jak už bývá zvykem, v 9:00 před budovou České pošty. Lze jen doporučit, aby se sběrači vybavili pracovními rukavicemi a vhodnou obuví. V případě velmi nepříznivého počasí (trvalý déšť) se akce přesune na další sobotu, tedy na 30. dubna. I v tomto případě platí stejné místo a čas srazu. Těšíme se na setkání s lidmi, kterým není lhostejná ochrana přírody.

Za junácké středisko Jiří Verner

 

 

Děkujeme sponzorům a partnerům

Děkujeme všem, kteří podpořili pořádání našeho skautského plesu a jejichž výčet uvádíme níže. Bez jejich podpory bychom akci podobného rázu nepřipravili.

Rádi bychom především poděkovali mediálnímu partnerovi Radiu Relax, městu Nové Strašecí, které nechalo vyvěsit naše plakáty na svých plakátovacích plochách; pozvánky byly zveřejněny i na stránkách Novostrašeckého měsíčníku, webu města a facebookových stránkách.

Sponzorské dary poskytly následující společnosti, korporace, živnostníci, spolky i jednotlivci:

AgriCS a.s.
AgroZES spol. s r.o.
Avast
Bartošovi, Pěnčín u Liberce
Venuše Bechyňová
​Cukrárna "Karolínka", Řevničov
Česká čajovna, Nové Strašecí
Česká spořitelna, a.s.
Členové junáckého střediska Mušketýři
ČLUZ, a.s.
ČSOB, a.s.
ČZU - Školní zemědělský podnik, Lány
Drogerie Burešová, N. Strašecí
EKOKOM a.s., Praha
Elektromont Matějka, N. Strašecí
FOTOLAB Radka Travel, N. Strašecí
H + H Elektro, N. Strašecí
HERM spol. s r.o. Kladno
Káva Čaj, N. Strašecí
Kavárna Kaffka, Nové Strašecí
KPK Krušovice Krušovická pekárna a cukrárna
Květinářství U Slunečnic, N. Strašecí
Město Nové Strašecí
Modrý obchod Rohlová, N. Strašecí
Muzeum T.G.M. Rakovník
Obec Kačice
P&G Rakona
Papír-hračky-sport Šlegrová, N. Strašecí
Pekařství Špáňa, Šanov
Pivotéka Pivárum, N. Strašecí
Pizza Cafe, Řevničov
Pizza Fly, N. Strašecí
Pracovní oděvy Vyskočil, N Strašecí
PRÁVO
Restaurace u Axamitů, N. Strašecí
Sbor dobrovolných hasičů Nové Strašecí
Stanice technické kontroly AR AUTO
Stavebniny U Nováků, N. Strašecí
Střechy Toužimský
Jitka Šandová
Technické služby Nové Strašecí
Tradiční pivovar Bakalář, Rakovník
U Švadlenky - Radka Batelková
Vinotéka U Býka, N. Strašecí
Zahradnictví Lípová, N. Strašecí
Železářství Soukup, N. Strašecí

Děkujeme!

 

Velikonoční víkendovka 2016

Od čtvrtka 24. března do neděle 27. března 2016 pojedeme na velikonoční víkendovku na chatu Lesů ČR „Emilovna“ nedaleko Karlovi Vsi. Sraz bude ve čtvrtek 24. března v 17:30 u klubovny v areálu bývalého Hamira, návrat v neděli odpoledne kolem 15:00 opět ke klubovně. Doprava zajištěna autobusem. Chata Emilovna je uprostřed nádherných lesů, je plně vybavena (zařízená kuchyně, ústřední topení, atd.) a je určena pro celoroční provoz.
Co s sebou: 500,-Kč na ubytování, nákup potravin a dopravu. Spacák, vhodné oblečení na čtyřdenní výpravu, dvojí pevnou obuv a přezůvky. Vhodný batoh na záda, kartičku zdravotní pojišťovny, pláštěnku, KPZ, šátek, uzlovačku, baterku, láhev na pití, věci osobní hygieny + ručník, pyžamo, případně osobní léky. Důrazně nedoporučujeme přibalovat dětem slazené nápoje a další pochutiny, stravování bude zajištěno v plné míře.
Veškeré moderní vymoženosti a elektroniku nechte doma!
Jedete na skautskou akci do přírody! Navíc je tímto vyloučena ztráta nebo poškození těchto přístrojů. Účastník akce si s sebou může výjimečně vzít pouze mobilní telefon, který bude na začátku akce odevzdán a uschován u příslušného vedoucího oddílu. Zde bude k dispozici na vyžádání v opodstatněných případech a na konci víkendovky vrácen. Přímo na chatě není signál.
Nezapomeňte své Nováčkovské zkoušky, stezky nebo cesty.
Podmínkou účasti je odevzdání přiloženého návratového lístku (viz přihlášku) oddílovým vedoucím do neděle 20. března 2016.

Přihláška ke stažení zde.

 

ZVEME NA SKAUTSKÝ PLES

19. 3. 2016 od 20:00.
V novostrašeckém kulturním centru.
K tanci a poslechu hraje taneční orchestr Karavel Beroun.
Můžete se těšit na vystoupení souboru Čtyřlístek, věcné ceny, závodní štafety a půlnoční čumbu.
Lístky v ceně 150 Kč za kus v prodeji v pivotéce Pivárium (Palackého 31; N. Strašecí) a na tel. čísle 732 589 982 (Jiří Verner).

 

Registrace 2016

Světlušky a vlčata, skautky a skauti, roveři a rangers, vážení rodiče,
chtěli bychom Vás požádat o zaplacení registračního příspěvku na rok 2016 ve výši 600 Kč.
Z registračního příspěvku je 300 Kč odvedeno na ústředí JUNÁKA. Tento příspěvek zahrnuje též pojištění našich členů v průběhu všech akcí konaných pod hlavičkou střediska a zasílání skautských časopisů.
Zbývající část příspěvku (300 Kč) bude použita na pokrytí běžných nákladů junáckého střediska (provoz klubovny, úhrada pronájmu tělocvičen v prostorách ZŠ NS a další).
Prosíme o uhrazení částky 600 Kč do neděle 24. ledna 2016 příslušným oddílovým vůdcům a vyplnění registračního formuláře. Nedílnou součástí tohoto formuláře je „Poučení k přihlášce mladšího člena Junáka“.

​Registrační formulář a poučení ke stažení zde. Tyto dokumenty jsou taktéž dispozici ve skautské klubovně a rozdávány na oddílových schůzkách.

Děkuji.

Za junácké středisko

Jiří Verner

 

Registrace dospělých 2016

Středisková rada se usnesla na svém 22. jednání dne 20. 12. 2015 na ročním příspěvku dospělého člena střediska ve výši 300 Kč. Dospělí členové, kteří působí při dětských oddílech, se registrují u vedoucího příslušného oddílu. Ostatní jsou registrováni ve vlastním oddíle č. 4 určeném pro věkovou kategorii roverů a rangers (chlapci a dívky ve věku 18 - 26 let). Starší dospělí členové (nad 26 let) spadají do kategorie oldskautů a jsou přidruženi ve svém kmeni taktéž k oddílu roverů a rangers. Všichni výše jmenování vyplňují přihlášku dospělého člena, již můžete stahovat zde na našem webu (viz níže). 
Přihlášky je nutné odevzdat do 29. 1. 2016. Oddíl č. 4 odevzdává po domluvě přihlášky buď Oto Kubíkovi nebo Jiřímu Vernerovi.

​Registrační formulář ke stažení zde.

Děkuji.

Za junácké středisko

Jiří Verner