Světlušky

​Světlušky jsou děvčata ve věku 7-11 let.
Scházíme se každý týden v neděli v 15:00 před novou klubovnou v areálu bývalého Hamira. Schůzky končí od 19.4.2015 v 18:00.
Na schůzkách poznáváme přírodu, učíme se různé šifry, uzle, značky,... Také hrajeme spoustu her, kreslíme, tvoříme, hrajeme scénky a divadla,... Jezdíme na výlety, víkendovky a na tábory, kde si odpočineme od rodičů (a rodiče od nás =-)).

Kdo chce zažít nová dobrodružství, naučit se mnoho nového a poznat spoustu kamarádů, ať přijde v neděli ve tři ke klubovně a přidá se k nám! :-)

Aktuality

V novém školním roce schůzky pokračují v obvyklém čase, to jest každou neděli od 15 do 18 hodin. Scházíme se v klubovně v areálu bývalého Hamira. Vchází se branou naproti mateřské škole Rákosníček.

​Chceš se stát světluškou? Přijď mezi nás, pořádáme nábor do oddílu a přijmeme každou správnou holku, která chce najít nové kamarádky a prožít mnohá dobrodružství.

Co sebou na schůzku

Malý batůžek a do něj: svačinu, pití, přezůvky do tělocvičny, šátek, uzlovačku (provaz délky min. 2m a tloušťky 5mm), zápisník, tužku, nováčka, KPZ (krabička poslední záchrany).

Do KPZ patří:

• svíčka,
  • pár zápalek a škrtátko,
  • kousek březové kůry k zapálení ohně,
  • kousek papíru,
  • tužka,
  • kousek křídy,
  • jehla a nitě,
  • špendlíky zavírací + obyčejné,
  • knoflíky,
  • malý nožík (rybička),
  • 2-3 různě velké hřebíky,
  • několik napínáčků,
  • polštářkové náplasti,
  • kus slabého drátu a provázku,
  • gumičky,
  • několik drobných mincí + 50 Kč mince,
  • poštovní známka,
  • lístek s tísňovými telefonními čísly a čísly na rodiče (obvykle přilepený na vnitřní straně víčka).

Vedení oddílu: Jana Kučerová - Čiky a Lenka Drahoňovská - Lenin.