Skautky

znak_Junák

Pravidelné schůzky: středa 16:00 – 18:00 (sraz u budovy bývalé družiny na Kocourku, v zimním období poté přesun do prostoru Bubáčku)

O NÁS

Skautky jsou vznikajícím oddílem, vlastně nyní spíše družinou děvčat ve věku od 11 do 15 let. Zatím patříme do 2. dívčího oddílu světlušek a skautek, ale do budoucna bychom rády měly oddíl vlastní.

Od světlušek se kromě věku a centimetrů výšky lišíme i programem. Hrajeme akčnější hry, plníme zapeklitější úkoly, do přípravy programu se trochu zapojuje každá z nás. Skauting pro nás není jen o společném programu, ale především o kamarádství, partě a zážitcích.

Nabízíme přátelské prostředí, ve kterém se postupně poznáváme, zažíváme spolu spoustu nevšedních aktivit, objevujeme nové dovednosti a znalosti. Důležitý je pro nás vzájemný respekt a tolerance v rámci skautských principů. Díky tomu časem vytváří parta a společenství, která drží pevně pospolu léta, desítky let a někdy i celé generace.

Dívkám od 11 do 15 let nabízíme volnočasový program, který nejen baví, ale i rozvíjí a směruje. Každý týden probíhají schůzky s nejrůznějšími aktivitami venku i v klubovně, jednou za pár měsíců výlety, vícedenní výpravy a vrcholem oddílového roku je letní stanový tábor plný her, nezapomenutelných zážitků a upevnění přátelství a dovedností, které skautky získaly na schůzkách a výpravách.

Chceš najít nové kamarádky, hrát hry, naučit se nevšedním dovednostem a zažít spoustu dobrodružství? Pak ti skauting má co nabídnout!

Máš-li chuť, neváhej a přijď přímo na schůzku nebo se ozvi na uvedené kontakty! Těšíme se na Tebe!

OD NÁS aneb, co se nám na skautu líbí :-)

„Skaut mi přinesl hodně nových věcí. Poznala jsem plno nových lidí a skvělých, ochotných vedoucích. Líbí se mi tu, že se bavíme všichni spolu a poznáváme nové věci. Pečeme cukroví, hrajeme hry, chodíme do přírody... Je fajn patřit do naší velké, skautské rodiny

„Skaut mně přinesl spoustu nových přátel:), novinky co se týče přírody, ale i první pomoci a dalších podle mě i v životě důležitých věcí:). Na schůzkách mě nejvíc baví hry třeba po celém městě - jako získat podpisy, něco zjistit apod.:) ale samozřejmě i další hry a taky společné vaření a pečení :D“ (Klárka, 14 let)

„Na skautu jsem poznala spoustu nových lidí i pravidel. Naučila jsem se nové uzle, rozdělávat ohně, tábořit. Baví mě, že se můžu věnovat nováčkům a starat se o mladší holky. Zahraju si zde nové hry, které jinde ne.“ (Píďa 14 let)

„Na skautských schůzkách a táborech jsem se od ostatních naučila věci, které se člověk sám těžko naučí – ohně, uzly a další věci. Zkusila jsem si pracovat v týmu a poznala tak spoustu super lidí.“ (Elly 14 let)

„Díky skautu jsem poznala mnoho nových lidí, mezi nimiž mám teď své nejbližší přátele.“(Míša 16 let)

„Skauting je super. Hrajeme tam hry a dobře se bavíme. Mám ho ráda. Je to velká sranda a navíc se tam naučíme spoustu nových věcí. Poznáme dobré kamarády.“ (Alvin 10 let)

„Do skautů jsem přišla v říjnu 2013. Jsem ráda, že sem chodím, líbí se mi tu. Učíme se nové věci a hrajeme spoustu her. Chodíme na výpravy, víkendovky a v létě se těším na tábor. Moc ráda chodím každý týden na schůzky.“ (Husy 11 let)

NAŠE AKTIVITY

Schůzky

Během roku se naše družina potkává každé úterý od 16:00 do 18:00 na schůzkách, které jsou nejen plné her, ale také plné procvičování řady dovedností a vědomostí. Ty pak uplatňujeme nejen při skautských akcích, ale především v praktickém životě.

Čas od času máme i speciální schůzku, třeba s přespáním v klubovně nebo výletem za kulturou.

Výpravy

Činnost oddílu se však nesoustřeďuje jen do klubovny. V průběhu oddílového roku do ní patří jedno až vícedenní výpravy do okolí i do vzdálenějších míst, na kterých si skautky prověří svou fyzickou zdatnost, upevní kolektiv a procvičí pokročilejší techniky.

Objevování tajemných míst nebo hledání pokladů je skvělou příležitostí k poznání světa kolem nás, ale i sebe sama.

Speciální akce

Během roku se několikrát potkávají všechny oddíly střediska na mimořádných akcích. Může se jednat o skautské závody, kde poměřujeme síly s oddíly z jiných měst, Den Země, při kterém zvelebujeme naše město a přírodu kolem, přespání v klubovně s hrami, čarodějnické pálení ohně, vánoční schůzka s krmením zvířat a dárečky a spoustu dalších. V našem oddíle se prostě nebudeš mít čas nudit.

Tábor

Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu je letní tábor trvající dva týdny, kde se zúročí zkušenosti získané během roku. Na nich se skautky především učí být platnými členkami týmu, osvojují si pravidla spravedlivého soupeření, plní zkoušky z praktických dovedností i teoretických vědomostí. Bydlí ve stanech, naučí se vařit, pracovat se sekyrou a pilou, rozdělávat oheň a mnoho dalšího. Na táboře se skautky více seznámí s ostatními oddíly a při celotáborové hře slaďují svou spolupráci a bojují nejen o vítězství, ale hlavně o skautskou čest. Tábor nás vždy vytrhne z všedního života, ukazuje nám hodnotu prostého života v souladu s přírodou.