Betlémské světlo v Novém strašecí

Šíření Betlémského světla má již poměrně dlouhou tradici. Poprvé proběhlo v Rakousku roku 1986 jako charitativní akce pro postižené děti. Plamen, který přenechávají rakouští skauti svým kolegům z celé Evropy, již tradičně přivezou do Česka brněnští junáci. Nejinak tomu bude i letos. Ve vídeňské farnosti Altlerchenfeld bude světlo předáváno všem zájemcům od 15. prosince. O necelý týden později již bude plamen Betlémského světla rozvážen českými skauty po celé zemi. Do Nového Strašecí přibude v sobotu 21. prosince. Poté bude přeneseno do městského muzea, kde bude k dispozici dle otevírací doby.

Novostrašečtí skauti budou Betlémské světlo rozdávat v pondělí 23. prosince od 09:00 do 14:00 na Komenského náměstí. V případě zájmu se zdržíme déle. Nezapomeňte si s sebou vzít vlastní svíčku či vhodnou lucernu pro přenos plamínku!

Těšíme se na Vás, Junácké středisko Mušketýři

Pozvánka na vánoční setkání

Vlčata, světlušky, skauti, skautky, roveři a rangers, vážení přátelé,

v neděli 22. prosince 2013 uspořádá skautské středisko Mušketýři pro své členy vánoční setkání.

Dopolední program:

Krátký výlet do okolí města a krmení lesní zvěře. Sraz v 8:45 před budovou klubovny Na Kocourku. S sebou si vezměte odpovídající oblečení a obuv, v případě deště pláštěnku, malý batoh a drobnou svačinu a pití. Nezapomeňte na vhodnou potravu pro zvířátka (jablka, brambory, mrkev atp.). Návrat v 11:30 ke klubovně.

Odpolední program:

Odpoledne plné her, zábavy, koled a možná bude i divadlo! Část programu se bude odehrávat venku, druhá část ve školní tělocvičně. Proto pamatujte na patřičné oblečení a vybavení, zvláště na přezůvky do vnitřních prostor ZŠ! Opět můžete přidat nevelkou svačinu či cukroví na ochutnávku, drobné dárky pro přátele. Sraz v13:30 před tělocvičnou ZŠ (bývalá zvláštní škola). Konec na stejném místě v 17:00. Odpoledne bude možné odnést si Betlémské světlo!

Všichni jste srdečně zváni! .

Jiří Verner – 732 589 982 – Jana Kučerová – 724 981 770 – Jan Bechyně – 728 964 464 – Barbora Pánková – 604 968 435 – Oto Kubík – 777 598 898

Okresní sněm Junáka v Berouně 12. 11. 2013

V úterý 12. listopadu se pět našich delegátů zúčastnilo sněmu nadřízené okresní jednotky. V čele okresní rady Junáka tak bylo potvrzeno staronové vedení. Volenými členy rady se stali za naše středisko Bára Pánková a Jan Bechyně. Do pětičlenné okresní revizní komise byl zvolen Jan Blecha. Naše středisko bude mít své zastoupení i na valném sněmu Junáka, který se uskuteční poslední březnový víkend následujícího roku v Litomyšli.

Střediskový sněm 3. 11. 2013

V neděli 3. listopadu proběhl v Novém Strašecí sněm našeho střediska. Hlavním bodem programu byla volba vůdce střediska a jeho zástupce. Novým vůdcem střediska se stal Jiří Verner, zástupcem byl zvolen Roman Coufal. Dále byla obsazena místa volených členů střediskové rady - Jan Blecha, Lenka Drahoňovská a Barbora Pánková. V revizní komisi zasednou Lenka Stránská a Jiří Hejhal. Nakonec byli z řad Mušketýrů vybráni delegáti na okresní sněm Junáka do Berouna.

Letní tábor Dancaster 2013

V sobotu 27. července jedeme na letní tábor. Odjezd v 10:08 z vlakového nádraží v Novém Strašecí. Návrat je v sobotu 10. srpna ve 13:46 na vlakové nádraží v Novém Strašecí.

Doplňující informace k táboru

Svojsíkův závod

Kdy a Kde: 8. 5. 2013, Nové Strašecí, Pecínov (doplnit mapku a cestu od nádraží pod tratí)

Časový harmonogram SZ:
9:30 do 10:00 Registrace oddílů
10:15 Slavnostní zahájení
10:30 Start První hlídky
18:00 Předpokládaný konec akce

Zázemí: k dispozici budou vnitřní prostory sálu „Na Růžku“ s WC

Zařazené moduly: Závod, Zpětná vazba, Přežití

Poplatek: 100 Kč za družinu

S sebou každý: Jídlo a pití na celý den, skautské kroje, pláštěnka, KPZ, uzlovačka, šátek, tužka, papír, lžíce, nůž

Vybavení každé družiny: Příruční lékárna, kotlík určený k vaření na ohni, sekerka, polní lopatka

Ke každé družině musí být k dispozici doprovod 2 starších 16 let kteří budou k dispozici pořadatelům závodu na stanoviště a zpětnou vazbu.

Připravit si jednu oblíbenou krátkou hru nebo aktivitu na doprovodný program, v blízkosti je i louka, v případě nepříznivého počasí sál

Oficiální přihláška – nejpozději do 30.4.2013, podávají se pouze pomocí webu SZ (www.skaut.cz/svojsikac). Přihláška je podána, pokud je vyplněn příslušný formulář a jednotka dostane potvrzující e-mail

Potvrďte prosím obratem na naši e-mailovou adresu počty soutěžících družin, kategorii v které budou závodit a přibližný počet členů hlídky. Také prosím pošlete jména, věk a e- mailovou adresu doprovázejících osob.

Kontaktní údaje:
Velitel Svojsíkova závodu
Roman Coufal (Smogy)
tel. - 739 424 855
email - musketyrins@gmail.com

Čarodejnice

V úterý 30.dubna se sejdeme v 17:00 u pošty na „čarodějnice“, k poště se vrátíme z našeho tradičního místa ve 24.00 hodin. Vezměte si teplé oblečení, vhodnou obuv, pláštěnku, baterku, buřtíky na opečení, pití.... V případě nepříznivého počasí opečeme buřtíky v krbu pod pergolou a skončíme cca ve 21:00.

Den Země

V sobotu 20.dubna spolupořádáme Den Země a dopoledne půjdeme uklízet okolí našeho města. Sraz je v 9:00 hodin u pošty. Vezměte si s sebou rukavice. Kolem poledne zakončíme Den Země opečením buřtíků (ty dostaneme). Vezměte si s sebou dostatek pití, případně malou svačinu a pláštěnku. V případě nepříznivého počasí je akce odložena na dalsí sobotu a následující sobotu 27.dubna také od 9:00.

Velikonoční víkendovka

emilovna Od čtvrtka 28. března do neděle 31. března 2013
pojedeme na velikonoční víkendovku na chaty Lesů ČR „Emilovna“ nedaleko Karlovi Vsi. Odjezd bude ve čtvrtek 28. března v 18:00 autobusem od klubovny na Kocourku. Návrat je plánován na neděli odpoledne kolem 15:00 opět autobusem ke klubovně. „Emilovna“ je uprostřed nádherných lesů, obě chaty jsou plně vybaveny (zařízené kuchyně, ústřední topení, atd.) a jsou určeny pro celoroční provoz.